O mnie

adwokat, starszy prawnik
Martyna Sepko

Martyna Sepko

adwokat, starszy prawnik

email: office(at)taxup.pl

Jestem absolwentką studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyłam Centrum Prawa Brytyjskiego – wspólnej placówki dydaktycznej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Cambridge. W 2019r. zakończyłam aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. 

Swoje ponad 7-letnie doświadczenie zdobywałam zaczynając od udzielania porad prawnych w ramach Akademickiej Poradni Prawnej WPiA UW oraz odbywając praktyki w takich instytucjach jak m.in. Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich czy Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów przy WPiA UW. Następnie kontynuowałam swoją pracę w warszawskich kancelariach prawniczych.

W trakcie swojej kariery zawodowej zajmowałam się obsługą klientów zarówno indywidualnych, jak i biznesowych. Sporządzałam m.in. opinie na rzecz obsługiwanych spółek, w których doradzałam podjęcie odpowiednich działań na rzecz klienta oraz szacowałam ryzyko podejmowania konkretnych akcji. Posiadam doświadczenie w sporządzaniu pism procesowych – od etapu początkowego postępowania do etapu odwoławczego, w tym m.in. w przygotowywaniu pozwów, apelacji i kasacji z zakresu prawa karnego, cywilnego oraz administracyjnego, jak również reprezentowałam klientów przed sądami oraz organami ścigania. Moje zainteresowania obejmują prawo i postępowanie karne oraz karnoskarbowe, a także zagadnienia związane z ochroną praw człowieka. Biegle władam językiem angielskim.

Jestem członkiem Stowarzyszenia Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22 z siedzibą w Warszawie. W ramach działalności w Stowarzyszeniu uczestniczyłam w takich projektach jak Akademia Paragrafu – nowatorskim i przyjaznym programie edukacji prawnej i obywatelskiej dla uczniów szkół średnich, jak również w projekcie Paragraf bliżej ludzi: kierunek bezpieczeństwo, którego celem była szeroko rozumiana prewencja i profilaktyka kryminalna, prowadzona poprzez działania edukacyjne i informacyjne nakierowane na wzrost świadomości prawnej.

przewiń do góry