O mnie

Adwokat, of Counsel
Marta Bazarnik

Marta Bazarnik

Adwokat, of Counsel

email: m.bazarnik@taxup.pl

Jestem adwokatem z 10 letnim doświadczeniem w prawie nieruchomości i prawie gospodarczym. Moją główną specjalizacją jest bieżąca obsługa prawna wszystkich uczestników rynku nieruchomości: inwestorów, wykonawców, wspólnot mieszkaniowych, pośredników nieruchomości, zarządców nieruchomości, w tym również w ramach postępowań sądowych.

Przed rozpoczęciem wewnętrznej praktyki prawnej, byłam aplikantem adwokackim w znanej warszawskiej kancelarii specjalizującej się przede wszystkim w tematyce gruntów warszawskich. Zagadnienie to zajmuje w dalszym ciągu szczególne miejsce w mojej praktyce.

Jestem wykładowcą Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji prowadzę również szkolenia z zakresu prawa nieruchomości, w szczególności prawa budowlanego.

Mam bogate doświadczenie w audycie prawnym nieruchomości, stanowiącym podstawę do podjęcia racjonalnych i ekonomicznie uzasadnionych decyzji dotyczących tego mienia i obsłudze transakcyjnej, zwłaszcza nieruchomości nietypowych. Doradzam właścicielom odzyskanego mienia planującym jego komercjalizację.

Reprezentuję moich Klientów zarówno w postępowaniach administracyjnych, jak i postępowaniach sądowych. Wielokrotnie z sukcesami reprezentowałam klientów przed sądami powszechnymi, Sądem Najwyższym, wojewódzkimi sądami administracyjnymi oraz NSA w precedensowych sprawach, w tym również dotyczących zabudowy i zagospodarowania nieruchomości.

Doradzam klientom w zakresie bieżącej działalności w sprawach korporacyjnych, reprezentując ich w trakcie negocjacji kontraktów handlowych oraz w sądach.

Jestem członkiem Sekcji Prawa Nieruchomości przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Publikuję artykuły i komentarze z zakresu prawa nieruchomości w prasie codziennej oraz na portalach internetowych (Rzeczpospolita, Dziennik Gazeta Prawna, Metro Warszawa).

przewiń do góry