O mnie

Adwokat, Starszy Prawnik
Małgorzata Duś

Małgorzata Duś

Adwokat, Starszy prawnik

email: m.dus@taxup.pl

Jestem adwokatem przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. W 2016 roku zdałam egzamin wstępny na aplikację adwokacką z wyróżnieniem. Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II ukończyłam z oceną bardzo dobrą.

Posiadam doświadczenie w kompleksowej obsłudze prawnej przedsiębiorców. W ramach obsługi korporacyjnej spółek, uczestniczyłam w transakcjach związanych z łączeniem i nabywaniem spółek, a także w transakcjach sprzedaży udziałów i akcji oraz transakcjach zbycia przedsiębiorstwa. Wspomagałam bieżącą działalność osób prawnych, doradzając  w zakresie sporządzania i weryfikacji kontraktów ze szczególnym uwzględnieniem biznesowych interesów Klienta.

W ramach swojej praktyki uczestniczyłam także w postępowaniach sądowych, działając na rzecz Klientów przed sądami wszystkich instancji, jak również na etapie przedsądowym. Reprezentowałam również polską spółkę w postępowaniu arbitrażowym prowadzonym poza granicami kraju.

Doświadczenie zdobywałam w renomowanych warszawskich kancelariach, sądach w ramach odbywanych praktyk oraz Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W zakresie moich zainteresowań znajdują się w szczególności: prawo handlowe, prawo cywilne, prawo nowych technologii oraz spory sądowe. Biegle władam językiem angielskim.

Aktywnie działam jako członek Sekcji Prawa Autorskiego i Nowych Technologii oraz Sekcji Prawa Gospodarczego i Handlowego w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

przewiń do góry