O mnie

Młodszy Prawnik
Karolina Hryckowian

Karolina Hryckowian

Młodszy Prawnik

email: k.hryckowian@taxup.pl

Jestem studentką V roku prawa stacjonarnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Interesuję się prawem cywilnym oraz prawem gospodarczym. Wśród moich zainteresowań akademickich znajduje się również prawo międzynarodowe publiczne. Mówię biegle po angielsku. W stopniu komunikatywnym posługuję się również językiem niemieckim.

Swoje dotychczasowe doświadczenie zdobywałam zarówno w instytucjach publicznych jak i w kancelarii prawnej. Praktykowałam m.in. w Biurze Pełnomocnika Terenowego Rzecznika Praw Obywatelskich w Katowicach. Ponadto odbyłam dwumiesięczny staż w Konsulacie Generalnym Rzeczpospolitej Polskiej w Nowym Jorku. Przez okres dwóch lat pracowałam na stanowisku asystentki Radcy Prawnego w Kancelarii Radców Prawnych w Gliwicach, zajmując się głównie obsługą prawną podmiotów gospodarczych.

W zakresie działalności akademickiej byłam dwukrotną stypendystką Grantu Rektora Uniwersytetu Śląskiego dla najlepszych studentów. W 2019 r. realizowałam projekt pt. „Prawa i Potrzeby jednostek, a działalność placówek konsularnych” w ramach, którego odbyłam staż w Konsulacie RP w Nowym Jorku. W 2021 roku podczas realizacji Grantu uczestniczyłam w Summer Course of International Law, realizowanym przez Akademię Prawa Międzynarodowego w Hadze. Ponadto jestem laureatką Stypendium Rektora. Aktywnie uczestniczę także w konferencjach naukowych z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego, jak również prawa międzynarodowego.

przewiń do góry