Innowacje

Jak działamy?

Najpierw spotkamy się, żeby poznać Ciebie, charakter Twojego biznesu i Twoją wizję rozwoju. Dzięki temu zrozumiemy Twoje indywidualne potrzeby – czy jesteś startupem, dopiero zaczynasz i potrzebujesz kompleksowego i jasnego wprowadzenia we wszystkie kwestie prawne, które czekają na Ciebie od pierwszego kroku. Czy też Twój biznes już funkcjonuje, świetnie rozwija się a Ty szukasz teraz inwestora lub wspólnika albo nowej formy prawnej, która odpowie na rosnące potrzeby Twojej firmy. A może jesteś naukowcem, który opracował innowacyjną technologię, chce ją skomercjalizować, ale prawo i formalności są dla Ciebie czarną magią.

W czym Cię wesprzemy?

Przeanalizujemy albo napiszemy dla Ciebie projekty umów z dostawcami komponentów, zakładem produkcyjnym, dystrybutorem, agencją marketingową. Pomożemy Ci zabezpieczyć prawo własności intelektualnej, abyś to Ty czerpał korzyści ze swojego pomysłu w przyszłości. Zadbamy o to, żebyś działał zgodnie z wymogami ochrony danych osobowych, dysponował odpowiednimi regulaminami, zgodami i politykami oraz nie naruszał praw konsumentów w Internecie. Będziemy negocjować w Twoim imieniu z funduszami private equity, venture capital lub aniołami biznesu. Przygotujemy umowy inwestycyjne oraz umowy wspólników. Zapewnimy przy tym, żeby wszystko było zgodne z prawem podatkowym i podatkowo optymalne.

Jeżeli jesteś inwestorem przeprowadzimy dla Ciebie kompleksowy audyt prawny, patentowy, przygotujemy i wynegocjujemy list intencyjny, napiszemy umowę sprzedaży udziałów, przedsiębiorstwa lub aktywów.

Wspólnikom znajdującym się w kryzysowym momencie wzajemnych relacji lub mającym rozbieżne pomysły na przyszłość możemy zaproponować mediacje.

Nie wiesz, czy znajdujesz się już w tym momencie, kiedy dla bezpiecznego działania potrzeba prawnika? Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o tym.

przewiń do góry